Dřevěné konstrukce

Nedílnou součástí činnosti naší firmy je výroba a montáž dřevěných konstrukcí, při které uplatňujeme dlouholeté zkušenosti z realizací dětských hřišť a herních prvků pro děti. Klademe tak vysoký důraz jak na vlastnosti používaných materiálů, tak i na celkové řešení konstrukce a to především v oblasti precizních konstrukčních detailů a vysoké estetické hodnoty celého díla. Přesně dle požadavků našich zákazníků vyrábíme a montujeme zahradní pergoly a altány včetně posezení, garážová stání, přístřešky, terasy, domky na nářadí, chatky a menší rekreační objekty. Navrhujeme a realizujeme i projekty většího rozsahu, jako jsou například venkovní posezení a zastřešená podia s kapacitou i více než 100 osob, venkovní školní učebny, krovy a konstrukce střech, konstrukce dřevostaveb rodinných domů a atypické dřevěné konstrukce. Doplňkovým sortimentem naší výroby je zahradní a městský mobiliář určený především na veřejná prostranství.

Při výrobě využíváme nejmodernější technologie od přípravy návrhu a vizualizace v 3D konstrukčním softwaru Sema, přes výrobu na tesařském CNC obráběcím centru Hundeger SC3 až po povrchovou úpravu bezvzduchovým vysokotlakým stříkacím zařízením. Úspěšná realizace našich projektů by ale samozřejmě nebyla možná bez precizní práce našich zkušených výrobních a montážních pracovníků.


01 P1130183 02 P1120238 03 VP 08 04 m 07

Konstrukční a materiálové řešení altánů, pergol a drobných dřevostaveb


Při řešení konstrukcí drobných dřevostaveb uplatňujeme bohaté dlouholeté zkušenosti z realizací dětských hřišť a herních prvků pro děti a klademe tak vysoký důraz jak na vlastnosti používaných materiálů, tak i na celkové řešení konstrukce a to především v oblasti precizních konstrukčních detailů a vysoké estetické hodnoty celého díla.


05 Altán 77 06 Altán - Úsilné

 

Z důvodu eliminace trhlin, tvarových změn a vysoké pevnosti používáme jako konstrukční materiály smrkové mimostředové lepené KVH hranoly. Díky použití těchto materiálů je zabráněno dodatečnému kroucení a praskání jednotlivých elementů konstrukce a tím je zaručena i vysoká pevnost a estetická hodnota celé konstrukce. V případě velmi vysokých požadavků na trvanlivost, estetickou hodnotu a jedinečnost celé stavby je možné na přání zákazníka zhotovit veškeré dřevěné prvky z mimostředových modřínových hranolů. Modřín se vyznačuje nejen specifickou a krásnou texturou a barvou dřeva, ale především velmi velkou přirozenou trvanlivostí a odolností. V případě tohoto řešení je nutné ovšem počítat s navýšením ceny realizované zakázky o cca 15% a prodloužení doby dodání (pro přesné údaje se neváhejte na nás obrátit).
Veškeré drobné dřevostavby dodáváme ve třech variantách povrchové úpravy, a to: 1. v přírodním provedení bez nátěru (po instalaci stavby je vhodné dřevo povrchově upravit nátěrem); 2. napuštění vysychavým olejem - jedná se o směs přírodních vysychavých olejů, používaných k ošetření dřevěného nábytku a konstrukcí umístěných v exteriéru (zachovává a podtrhuje přirozený vzhled dřeva) nebo 3. vysokotlakým nástřikem velmi odolným lazurovacím nátěrovým systémem Remmers Induline včetně impregnačního základu, který zaručuje nadstandardní životnost povrchové úpravy a tím i celé konstrukce.07 Blansko udolni 12 08 DSC01249

 

Nosná konstrukce je ukotvena do terénu, případně do předem vytvořené základové desky, pomocí speciálních skrytých trubkových žárově zinkovaných kotev. Kotvy jsou skryté uvnitř hranolu, nenarušují tedy estetickou hodnotu celé konstrukce jako běžně užívané tesařské kotvení a navíc díky své konstrukci zabraňují uhnívání spodní části konstrukce – toto řešení výrazně prodlužuje životnost celé stavby.
Střešní plášť je tvořen smrkovými palubkami krytými bitumenovým šindelem, přičemž veškeré lemy jsou kryty oplechováním z pozinkovaného plechu. Na přání zákazníka lze provést pokrytí střechy i skládanou střešní krytinou (betonové či pálené tašky), oplechováním, polykarbonátem či jiným materiálem.
Z pohledu konstrukčního řešení altánů, pergol a drobných dřevostaveb je použita nejmodernější výrobní technologie včetně CNC obráběcího centra pro tesařské konstrukce od německé firmy Hundegger (video s ukázkou práce zařízení: https://www.youtube.com/watch?v=agwlLylc5SI ) – díky této technologii jsme schopni vyrobit precizní tesařské spoje jako například skryté čepy nebo rybinové zámky, které svoji konstrukční pevností dalece přesahují vlastnosti v současné době běžně užívaných šroubových spojů a na rozdíl od pomocného kování nenarušují estetickou hodnotu díla, ale naopak podtrhují celkové provedení, to vše v ceně u konkurenčních firem běžně užívaných šroubových spojů. V této konstrukci tvoří šrouby jen pojistnou funkci, nikoli přenášení konstrukčních namáhání. V neposlední řadě je významnou předností vysoká estetická hodnota takto provedené konstrukce, kde se snoubí účelnost s krásou dřevěné konstrukce.


09 P1080107 10 Altán 83 - detail

 

V případě nutnosti typové prvky upravit, či vyprojektovat konkrétní stavbu, přímo na míru přesně dle požadavků zákazníka nebo architektonického řešení, se na nás neváhejte kdykoli obrátit. Pro atypické řešení a přizpůsobení konstrukce na míru nebo do konkrétní prostorové situace je možné vypracovat také  3D návrh a vizualizace požadovaného řešení projektu, pro přesnou představu zákazníka.


Zastavka 8 12 396F18BA33C

 

 

Hledaný výraz nebyl nalezen.