Krovy a střešní konstrukce

Krovy a konstrukce střech


Firma DŘEVOARTIKL se zabývá výrobou krovů a střešních konstrukcí na zakázku pro tesařské a ostatní realizátorské firmy, případně pro koncového zákazníka s montáží svépomocí (viz. strojní opracování). Jedná se o výrobu přesných hotových dílů konstrukce pro finální sestavení celého krovu, bez nutnosti jednotlivé části upravovat
a dořezávat.

Toto řešení skýtá velikou výhodu především v rychlosti samotné montáže konstrukce střechy přímo na stavbě – nic se nemusí upravovat a dořezávat, celá konstrukce se jen složí jako velká stavebnice. Na minimální možnou dobu se tak zkrátí čas, který je stavba bez základní ochrany proti povětrnostním vlivům, což je extrémně důležité především při rekonstrukcích starších objektů, kde případné zapršení do odkrytého objektu může způsobit velké škody na vnitřním zařízení, výmalbě apod. Další nespornou výhodou je možnost sestavení „stavebnice“ s minimálním množstvím kvalifikovaných pracovníků, kdy na běžnou střešní konstrukci stačí obvykle jen jeden tesař, případně obdobně odborně zdatný pracovník a dále už jen patřičný počet pomocníků. V neposlední řadě vzniká úspora díky přesnému množství nakoupeného a použitého materiálu jen s minimálními nadměrky – díky přesnému 3D modelu a optimalizaci výroby (řez v řezu apod.) dochází k úspoře materiálu i 10%.

Překážkou není ani nepravidelný půdorys budovy, sbíhající se, případně jinak nepravidelné stěny apod. Samozřejmostí je i konstrukce a výměny pro osazení vikýřů, střešních oken, světlíků, komínových prostupů apod.

Konstrukci lze zpracovat i v pohledové kvalitě ať již z hoblovaných hranolů nebo lepených KVH či BSH profilů, včetně např. ozdobných zakončení zhlaví krokví, vaznic a ostatních dílů konstrukce. Součástí dodání je i podrobná výkresová dokumentace včetně řezů konstrukcí a čísel jednotlivých prvků pro jednoduché sestavení.

Obraťte se na nás, rádi vám zpracujeme předběžnou cenovou nabídku.

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Hledaný výraz nebyl nalezen.