Dětská hřiště

Vítejte ve světě dětských her a dobrodružství

Herní prvky pro Vás vyrábíme z těchto materiálů:

 • „Desky máme barevné v celém průřezu pro delší barevnou stálost.“
 • „Herní prvky certifikujeme pro splnění vysokých bezpečnostních nároků.“
 • „Kotevní prvky integrujeme do stojek pro vyšší bezpečnost.“
 • „Nabízíme více variant povrchové úpravy pro širší výběr.“
 • „Používáme bezúdržbová ložiska pro snadnější provoz.“
 • „Používáme precizní spoje z CNC pro větší přesnost.“
 • „Používáme silnostěnné kovové profily pro vyšší pevnost.“
 • „Sítě vyrábíme z lan s ocelovým jádrem pro lepší odolnost.“
 • „Vyrábíme z lepeného modřínového dřeva pro delší trvanlivost.“

 

Naše dětská hřiště a široká škála našich herních prvků možňují atraktivní hru dětí všech věkových kategorií.

Naše dětská hřiště a herní prvky jsou navrženy tak, aby děti nebyly vystavovány rizikům, která neumí předvídat. Umožňují tak bezpečnou hru, která pomáhá rozvíjet osobnost dítěte, jeho fyzické i mentální schopnosti, získávat sebedůvěru, přivykat kolektivu a poznávat svět.

 

Dětská hřiště - hradDětská hřiště – Multifunkční sestava s rourovou skluzavkouDětská hřiště – Herní sestava Loď

 

Barevné plastové díly (bočnice, střechy, těla pružinových houpadel atd.) vyrábíme z nelámavého, UV odolného a nenasákavého polyetylenu POLYSTONE® Play-Tec. Tento materiál se vyznačuje sytými barvami, velmi dobrou barevnou stálostí a odolností proti poškrábání. Jeho zdravotní nezávadnost je certifikována dle normy EN 71-3 Bezpečnost hraček.

 

Všechna naše dětská hřiště, sportovní hřiště, herní prvky pro dětská hřiště a služby jsou dodávány v souladu s platnou legislativou ČR, splňují požadavky platných norem ČSN EN 1176 a ČSN EN 1177 a mají příslušné certifikáty.

 

Dřevěné herní prvky a konstrukce instalujeme tak, aby dřevo nebylo v kontaktu se zemí. Používáme pro tyto účely speciálně vyvinuté žárově zinkované ocelové zemní kotvy, které jsou ve většině případů integrované do dřevěných stojek. Díky tomuto řešení nevyčnívají ze dřeva žádné nebezpečné kovové části, proto nehrozí zranění, navíc se takto eliminují místa, kde u jiných, běžně dostupných kotev dochází k zatékání vody, kondenzaci vlhkosti a následné degradaci dřeva. Jedinou výjimku tvoří některé akátové konstrukce, u kterých je dřevo kotveno přímo do země.

 

Základním stavebním materiálem většiny našich výrobků je dřevo. A protože velmi dlouhá trvanlivost patří mezi naše priority, používáme dřevo modřínové a to zejména ve formě lepených hranolů. Tyto hranoly se vyznačují výjimečnou stabilitou a tvarovou stálostí, což minimalizuje riziko vzniku prasklin a výsušných trhlin.

Abychom našim zákazníkům umožnili širší výběr, máme ve standardní nabídce hned několik variant povrchové úpravy:

 

Varianta .01 – Výjimečnou trvanlivost použitého dřeva a atraktivní vzhled nového výrobku je možné ještě znásobit a prodloužit použitím silnovrstvého, ekologického, UV-odolného lazurovacího systému na bázi polyuretan-akrylátu. Tento lazurovací systém zahrnuje základní impregnaci a následné vysokotlakým nástřikem prováděné lakování. Navíc jsou veškeré úkony související s nanášením povrchové úpravy prováděné až po opracování dřevěných dílů, což zajistí důkladné ošetření všech skrytých spojů a otvorů a je tak dosaženo nejlepší možné ochrany dřeva. Tento lazurovací systém splňuje hygienické požadavky stanovené normou DIN EN 71-3 „Bezpečnost hraček“.

 

Varianta .04Zvýšené ochrany před povětrnostními vlivy lze docílit také napuštěním dřeva přípravkem na bázi oleje, který navíc zvýrazní krásnou texturu dřevěného masivu a splňuje hygienické požadavky stanovené normou EN 71-3 „Bezpečnost hraček“.

 

Varianta .02 – Díky výborným vlastnostem modřínového dřeva lze prvky a konstrukce dodat i v přírodním provedení, tzn. bez povrchové úpravy, aniž by byla podstatně snížena jejich odolnost a životnost. Modřínové dřevo získá brzy atraktivní stříbrošedou patinu, a proto přírodní provedení nachází své místo zejména v projektech, kde je kladen důraz na přirozený vzhled.

 

Běžnou součástí herních prvků jsou pružiny, závěsy, ložiska a další pohyblivé díly. Kvalita těchto komponent je zásadní pro odolnost výrobku jako celku. Proto, aby se naši zákazníci mohli spolehnout na dlouhou životnost našich výrobků, používáme pro tyto účely výhradně ověřené a certifikované komponenty dimenzované pro vysokou zátěž, navíc pouze takové, které vyžadují minimální nároky na údržbu.

 

Dlouhé životnosti a nekompromisní kvality jsme schopni dosáhnout jednak použitím prvotřídních a odolných materiálů, jednak za pomoci moderního, počítačem řízeného CNC obráběcího centra. Díky tomu využíváme mimořádně přesných spojů a tak dokážeme zaručit precizní zpracování, velmi dlouhou životnost všech částí, odolnost vůči povětrnostním vlivům, vysokou estetickou hodnotu a bezproblémový provoz.

 

Pro výrobu kovových prvků a součástí konstrukcí používáme silnostěnné nerezové a ocelové profily. Povrchovou úpravu ocelových dílů provádíme žárovým zinkováním a lakováním vypalovanou práškovou barvou.

 

Při výrobě sítí, lezeckých a šplhacích prvků, lanových prolézaček apod. používáme velmi pevná a odolná lana s vícepramenným ocelovým jádrem opláštěným kvalitní polyesterovou nebo polypropylénovou přízí. Tato lana v kombinaci se speciálními spojkami vytváří mimořádně pevné sítě odolné vandalismu a vynikají velmi dlouhou životností.

 

U námi dodávaných dětských hřišť a herních prvků pro dětská hřiště klademe důraz především na bezpečnost, trvanlivost, velmi dlouhou životnost, příjemný vzhled a vysokou užitnou hodnotu. Těmto požadavkům odpovídá i vysoká kvalita používaných materiálů a komponentů.

 

Naše dětská hřiště a herní prvky pro dětská hřiště najdete na veřejných prostranstvích, v základních a mateřských školách, mateřských centrech i v soukromém sektoru. Výběr několika zakázek realizovaných naší firmou v oblastech „dětská hřiště, sportovní hřiště a truhlářská výroba“ naleznete v sekci Reference.

 

Všechny naše dětská hřiště, sportovní hřiště, herní prvky pro dětská hřiště a služby jsou dodávány v souladu s platnou legislativou ČR, splňují požadavky platných norem ČSN EN 1176 a ČSN EN 1177 a mají příslušné certifikáty.

 

Vyrábíme a dodáváme moderní dětská hřiště, která splňují řadu náročných požadavků. Důraz klademe především na bezpečnost a trvanlivost herních prvků, kvalitu herních sestav, atraktivitu dětského hřiště jako celku a dodržování přísných bezpečnostních norem. Důležitou vlastností našich produktů je velmi dlouhá životnost, příjemný vzhled a vysoká užitná hodnota. V tomto ohledu patří firma DŘEVOARTIKL, spol. s r.o. ke špičce na tuzemském trhu. Nabízíme a dodáváme velmi kvalitní dětská hřiště na klíč, ale také samostatné herní prvky.

 

Pokud hledáte moderní, kvalitní a bezpečná dětská hřiště nebo samostatné herní prvky, rádi zodpovíme Vaše dotazy a pomůžeme s řešením Vašich představ. Bližší informace naleznete v záložce Kontakty.

Nabízíme a realizujeme dětská hřiště a herní prvky pro dětská hřiště:

 • sportovní víceúčelová dětská hřiště a sportovní doplňky
 • bezpečnostní povrchy pro dětská hřiště hřišť a sportovních hřišť
 • venkovní fitness zařízení
 • herní prvky pro dětská hřiště
 • bezpečnostní prvky pro dětská hřiště
 • skateboardová hřiště a prvky
 • oplocení pro dětská hřiště a sportovní hřiště
 • městský mobiliář
 • hygiena a údržba pískovišť a dětských hřišť
 • výrobky zakázkového truhlářství
 • a další služby

 

Projekty EU

logo eu

 

Kolekce lezecké sestavy 2023

V rámci výzvy Design Credits vyhlášené v rámci implementace komponenty 4.5 Rozvoj kulturního a kreativního sektoru, iniciativy: Kreativní voucher jsme realizovali projekt s názvem Kolekce lezecké sestavy 2023, registrační číslo 0218000089. Cílem tohoto projektu bylo zvýšit konkurenceschopnost firmy na trhu v ČR a zvýšit proexportní potenciál.

Hledaný výraz nebyl nalezen.